Kontakt: 660 760 810

Darmowa dostawa powyżej 400.00 zł

FAQ

Piramida zapachowa

Akt 1. Otwarcie perfum, odczuwane tuż po aplikacji, to nuty głowy, zapowiadające i zachęcające do eksploracji kompozycji. Warto po pierwszej aplikacji odczekać chwilę i pozwolić wyparować alkoholowi i dać ułożyć się molekułom zapachowym w perfumach.

Akt 2. Nuty głowy zaczynają przechodzić w nuty serca, to środkowa część, puls i istota zapachu. Teraz perfumeryjne dzieło nabiera głębi, nie znamy jednak jeszcze jego zakończenia.

Akt 3. Wreszcie nuty bazy – opoka i fundament każdego zapachu. Są tajemnicze, ujawniają się nawet po kilkudziesięciu minutach, ale w nagrodę będą trwały i pokażą nam swoje piękno. Bazą są najczęściej piżmo, ambra, kastoreum, cywet, drzewo sandałowe, agar, paczuli. I tu dzieło się kończy.

Koncentracja

Kompozycje tworzone są przez rozpuszczenie olejków zapachowych w alkoholu. W zależności od ich natężenia i procentowej zawartości wyróżniamy:

Ekstrakt perfum (extrait de parfume, EXT) – najdroższą i najbardziej skoncentrowaną formę zapachu. Jego minimalna ilość jest mocno wyczuwalna ze względu na wysoką zawartość substancji aromatycznych (20% – 30%).

Wodę perfumowaną (eau de parfum, EDP) – zawiera 15% – 20% kompozycji zapachowej. Możemy spryskiwać nią nie tylko skórę, ale też włosy i ubrania.

Wodę toaletową (eau de toilette, EDT) – daje jeszcze subtelniejszą nutę zapachową dzięki stężeniu olejków 5% -15%. Roztacza świeżą aurę, dzięki temu nadaje się na każdą okazję. W wodach toaletowych świeże nuty zapachowe są wzmacniane a ciepłe i silne – obniżane.

Wodę kolońską (eau de cologne, EDC) z 2% – 4% kompozycji zapachowej, nazwę wywodzi od miejsca pierwotnej produkcji, fabryki Włocha, J. M.Fariny w Kolonii. Jej zapach to aromaty cytrusów, kwiatów i ziół. Jest też woda odświeżająca (eau de fraiche, EDF), z olejkiem cytrusowym w stężeniu 1% – 3% oraz woda po goleniu (after shave, apres rasage) o stężeniu 2% – 4%.

DARMOWA DOSTAWA

Do zamówień od 400,00 zł

ZWROTY PRODUKTÓW

14 dni na zwrot nieużywanych perfum

INFORMACJA TELEFONICZNA

Masz pytania? Zadzwoń do nas!

BEZPIECZNE ZAKUPY

Gwarancja bezpiecznych płatności